S družinkou za Sluníčkem - 7.5.2013

S družinkou za Sluníčkem jsme se vydali v prvních květnových dnech, abychom si přiblížili využití energie z této žhavé hvězdy. O Sluníčku jsme si povídali, krásně jsme jej namalovali, ale také jsme o něm zpívali, recitovali, a lámali si hlavu nad luštěnkami. Žasli jsme nad autíčkem se solární stříškou a společně jsme si užívali žluté balónky a další odměny s logem sluníčkové akce. Přestože je k nám Sluníčko v těchto dnech velmi skoupé, moc se těšíme na další ročník akce, až budeme opět jeho životadárné paprsky lákat do oken naší školy…

Za školní družinku při ZŠ T.G. Masaryka vychovatelka Lenka Stočková

Tvořivosti se meze nekladou

Mezi nejoriginálnější akce v rámci Evropských dnů Slunce lze jednoznačně zařadit literární soutěž, kterou vyhlásili učitelé českého jazyka na Základní škole v Nikolčicích.

Zajímavá videa

Solární autíčkoSolární autíčko
Solární laboratoř na ČVUT v PrazeSolární laboratoř na ČVUT v Praze
Český solární tým - upoutávka na závod solárních kol Český solární tým - upoutávka na závod solárních kol
Český tým pojede z Francie do Kazachstánu na sluneční pohon z webu Česká pozice<Český tým pojede z Francie do Kazachstánu na sluneční pohon z webu Česká pozice

Tisková zpráva - 30. dubna 2013

Evropské dny Slunce v České republice

Praha, 30. dubna 2013.
Sluneční záření lze ekonomicky efektivně využívat i bez dotací a propagovat toto využívání lze i bez útoků na Energetický regulační úřad, Ministerstvo průmyslu a obchodu a další subjekty.

Inspirace pro školy

Jako inspiraci pro školy jsme připravili prezentace k vybraným tématům:

Inspirace pro akce I – kde všude využíváme slunečná záření

Víte, že za jedinou hodinu dopadne na zemský povrch tolik energie, kolik spotřebuje lidstvo za celý rok? Jeden fotovoltaický panel vyrobí v České republice více energie, než se spotřebuje na obhospodařování jednoho hektaru zemědělské půdy. Cena elektřiny z fotovoltaického panelu je 5krát levnější, než cena energie z ropy vyrobené ve spalovacím motoru z benzínu nebo motorové nafty. Energie, která se spotřebuje při výrobě fotovoltaických panelů, střídačů a dalších komponent fotovoltaické elektrárny se vrátí během dvou až tří let, dalších 30 let vyrábí elektřinu zcela bez emisí.

Závod solárních kol z Francie do Kazachstánu - tisková zpráva

15. června vystartuje z francouzského města Chámbery závod solárních kol jehož cíl je v kazažském hlavním městě Astaně. Je to závod expedičního charakteru, tedy bez doprovodných aut či jakékoliv jiné podpory. Jediným kontrolním bodem na trati je ruské město Soči, kde bude v roce 2014 zimní Olympiáda. Pozvaných 40 závodníků tak bude muset zapracovat i na přípravě trasy, kterou si volí podle sebe. O tom, že je čeká náročná příprava nejen trasy, svědčí i délka závodu, která se bude pohybovat kolem 7300 km.

Fotosoutěž

Zapojte se do fotosoutěže pořádanou ESTIF. Pošlete foto z Evropských dnů Slunce na uvedenou adresu nebo hlasujte pro nejlepší fotku na Facebooku EDS.

Nabídka pro ZŠ a MŠ

V letošním roce jsme pro Vás připravili možnost tisku omalovánek pro děti základních a mateřských škol s tématem slunce.
Stáhněte si je bezplatně na níže uvedených odkazech a staňte se tak partnery Evropských dnů Slunce. Zašlete na e-mail údaje o ZŠ/MŠ (jméno, adresa, kontakt, popř. logo) a počet dětí ve Vaší ZŠ/MŠ. Na uvedenou adresu Vám zašleme ZDARMA drobné reklamní předměty pro děti.

Evropské dny Slunce

Motto: "Nemáme málo obnovitelné energie, máme málo času."

Hermann Scheer (1944-2010), světový průkopník obnovitelné energie a nositel alternativní Nobelovy ceny za odpovědný přístup k životu v oblasti životního prostředí.

Počátkem roku 2011 oslovila CZREA jako nositelka projektu v ČR partnerské neziskové organizace působící v oblasti podpory obnovitelné energie. Pracovní skupina pro přípravu prvního ročníku Evropských dnů Slunce se tak rozrostla na čtyři členy: kromě CZREA v ní působí Česká fotovoltaická průmyslová asociace, Eurosolar CZ a Liga ekologických alternativ.

Syndikovat obsah